Sznurek bawełniany 5 mm - 100 m Marengo

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 15,90 zł 15.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Paleta naszych sznurkowych barw liczy obecnie około 40 kolorów, ale są wśród nich takie, o których naprawdę ciężko pisać – zalicza się do nich bez wątpienia marengo. Co to za kolor?

Marengo jest odcieniem koloru ciemnoszarego, ciemniejszy nieco od grafitowego lub koloru niebieskiego – czasami kolor ten określa się mianem koloru „mokrego asfaltu” i wydaje się, że określenie to jest trafne.

Ponieważ jeden z odcieni produkowanych przez nas sznurków bawełnianych to właśnie marengo, dlatego warto napisać choćby kilka słów o pochodzeniu koloru. Nazwa Marengo pojawiła się w Europie w XVIII wieku i odnosiła się pierwotnie do ciemnobrązowej tkaniny z białymi plamami, która była produkowana w wiosce Spinetta Marengo na północy Włoch. We Francji, która jak wszyscy wiemy, jest światowym potentatem w określaniu wszystkiego „po swojemu” kolor ten nazywany był marengo ou Brun.

Warto odnotować także pewne fakty historyczne związane z tym kolorem, a w zasadzie z jego nazwą. Kiedy 14 czerwca 1800 roku Napoleon Bonaparte pokonał w bitwie pod Marengo wojska austriackie, marengo zaczęto wiązać z szarą lub czarną tkaniną z plamami białej lub szarej nitki, z której wykonane były żołnierskie płaszcze armii napoleońskiej.

Kolor marengo stał się także popularny na początku XIX wieku we Rosji, ale była to już nieco inna odmiana koloru – marengo-claire (lub marengo light). W 1921 roku kolor został zatwierdzony do mundurów Marynarki Wojennej. W 1923 r. Radziecka Miliczija otrzymała nowe mundury w kolorze marengo

Wyprodukowane przez nas sznurki w kolorze marengo można z powodzeniem łączyć z jasnymi kolorami, ponieważ niewielkie przebłyski jasnego świetnie będą współbrzmiały z sznurkami bawełnianymi w kolorze białym, ecru czy popielaty. Ciekawe jest także połączenie z oliwką i kolorem łososiowym, co można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Do produkcji sznurka stosujemy wyłącznie wysokiej jakości przędzę, która posiada certyfikat potwierdzający jej najwyższą jakość.

 

Co oznacza posiadanie takiego atestu?

 

Tekstylia, w tym przędza, z certyfikatem nie może mieć w swoim składzie:

 

zabronionych barwników azowych*

barwników rakotwórczych i wywołujących alergię

formaldehydu*

pestycydów

chlorowanych fenoli

chlorowanych benzenów oraz toluenów

ekstrahowalnych metali ciężkich

Poza powyższymi substancjami chemicznymi sprawdzane są także poniższe parametry:

 

odporność wybarwień

wartość pH

ftalany*

związki cynoorganiczne (TBT, TPhT, DBT)

emisja związków lotnych

zapach

* W Europie te parametry produktów włókienniczych są prawnie kontrolowane

 

Warto wspomnieć o tym, że aby otrzymać wspomniany certyfikat należy spełnić WSZYSTKIE kryteria. Nie ma w tym przypadku półśrodków, co daje nam – konsumentom – gwarancję stałej jakości.

 

Sznurek bawełniany:

- kolor: Jasny szary 003

- waga: ok. 520 gr

- długość nawoju: 100 mb

- sposób konfekcjonowania: kartonowa cewka

 

Dlaczego warto wybrać oferowany przez nas sznurek?

 

Oczywiście nie tylko jakość oferowanego sznurka, ani posiadanie przez użytą do produkcji przędze atestów nie świadczy jeszcze o wyjątkowości naszego wyrobu. Natomiast możemy się pochwalić, tym że prawdopodobnie jako jedyni w Polsce, konfekcjonujemy nasz wyrób na papierowych cewkach wytworzonych z recyklingu.

 

Co zmienia zastosowanie cewki w przypadku sznurka?

 

Naszym zdaniem bardzo wiele – przede wszystkim unikacie żmudnego nawijania kłębków, a więc zyskujecie troszkę czasu. Sznurek nawinięty krzyżowo, więc odwija się bez żadnego trudu nawet jeśli postanowicie pracować na naprawdę dużych prędkościach. Sznurek nawinięty na cewkę znacznie łatwiej przechowywać, ponieważ na pewno się nie poplącze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl