Zalety i wady dywanów ze sznurka bawełnianego 0
Zalety i wady dywanów ze sznurka bawełnianego

Z każdym rokiem liczba osób zajmujących się rękodziełem sukcesywnie wzrasta, o czym świadczą „pękające” w szwach grupy zainteresowań w popularnych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, instagram i wielu innych. Wśród chętnie podejmowanych przez twórców działań jest szydełkowanie użytkowe, ponieważ nie sposób inaczej określić wyjątkowych dywanów, puf, pudełek, zasobników i innych artykułów wykonanych tą techniką z zastosowaniem sznurka bawełnianego o średnicy 5 mm.

 

dywan ze sznurka bawełnianego mięta i szary

Sznurek bawełniany jako tworzywo dywanowe

Bawełna jest surowcem, który od wieków wzbudzał zainteresowanie ludzkości i, co wiąże się z wieloma aspektami – zaczynając od relatywnie dużej produkcji z hektara upraw na właściwościach użytkowych kończąc. W porównaniu do runa owczego czy wełny pochodzącej od innych gatunków, bawełna charakteryzuje się mimo wszystko mniejszymi nakładami pracy i środków o ile oczywiście przyjmiemy stan obecny, kiedy zbiór bawełny odbywa się w sposób w pełni zmechanizowany. Nie należy jednak zapominać, że w przeszłości białe złoto, jak bywa czasem nazywana bawełna, obarczone było wyzyskiem i nierzadko tragediami rozgrywającymi się w kolonialnych dworach. Oczywiście dziś także można dostrzec szereg nieprawidłowości w uprawie tego surowca, wśród których wymienić należy chociażby stosowanie na ogromną skalę herbicydów, fungicydów i całej gamy środków gwarantujących pomyślne zbiory. Z tego chociażby względu zdecydowaliśmy się na stosowanie w naszym programie produkcyjnym przędzy, która spełnia standardy jakości gwarantujące brak szkodliwych substancji w produkcie.

Wróćmy jednak do głównego wątku. Bawełna jest surowcem, którego produkcja jest stosunkowo tania, podobnie zresztą jak zespół procesów prowadzących do wytworzenia przędzy. Między innymi dlatego bawełna jest chętnie wykorzystywanym surowcem w produkcji odzieży, bielizny oraz oferowanych przez nas sznurków bawełnianych, z których potraficie zrobić tak fantastyczne przedmioty.

Wytwarzane z sznurków bawełnianych dywany nie zaliczają się wprawdzie do produktów tanich w zakupie, ale dla wprawionej w szydełkowaniu osoby ich wykonanie nie powinno nastręczyć żadnych problemów.  

 

Zalety dywanów wykonanych ze sznurka

 

Wykonane ze sznurka bawełnianego o grubości 5 mm zaliczyć należy do produktów, które doskonale prezentują się w nowoczesnych, pełnych kontrastu wnętrzach, które wymagają zastosowania niepowtarzalnych elementów dekoracyjno-użytkowych. Dla wielu projektantów wnętrz sznurkowy dywan, pufa czy koszyczek stanowią nieodłączny detal. Z naszych obserwacji wynika także, że sznurkowe dywany bardzo lubią dzieci, siedzenie i stąpanie po grubym dywanie zrobionym ze sznurka jest naprawdę przyjemne, ale uwaga, jeśli posiadacie w domu psa lub kota to musicie się liczyć z tym, że dywan dość szybko zostanie zajęty przez czworonoga, jako ulubione miejsce wypoczynku. Nasze psy przestały korzystać z kanap, kiedy na podłodze pojawiły się dywany zrobione ze sznurka bawełnianego. Oczywiście to tylko część zalet dywanów wykonanych ze sznurka bawełnianego. Niewątpliwą zaletą takich dywanów jest także to, że w każdej chwili możecie sznurkowy dywan zwinąć w kłębek a ze sznurka wykonać coś zupełnie innego. Zaletą takiego dywanu jest także to, że możecie bez trudu dorobić kolejne słupki, co z całą pewnością nie pozostanie niezauważone przez odwiedzających was gości. Dywany wykonane ze sznurka cechuje także długa żywotność a możliwość prania, sprawia, że bez trudu utrzymacie taki dywan w czystości. Niebawem pojawią się kolejne artykuły, w których pokażemy wam jak wykonać dywan oraz jak zrobić efektowne wykończenie krawędzi dywanu ze sznurka.

 

dywna ze sznurka bawełnianego 5 mm

 

Wady dywanów wykonanych ze sznurka bawełnianego

 

Niestety oprócz zalet należy także wymienić wady dywanów wykonanych ze sznurka bawełnianego - niestety nie ma ich zbyt wiele. Największą wadą dywanów ze sznurka bawełnianego jest z całą pewnością to, że musicie go po prostu wykonać, względnie kupić już gotowy dywan, ale myślę, że dla każdego będzie niewątpliwą przyjemnością móc poszczycić się własnoręcznie wykonanym dywanem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl